تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

تست هیدرواستاتیک دیگ بخار و بویلر

  تست هیدرواستاتیک دیگ بخار و بویلر

  تست هیدرواستاتیک دیگ بخار یکی از تست هایی است که بر روی دیگ های بخار انجام می شود. دیگ بخار همیشه تحت فشار هستند و به یک جدار دیگ بخار حرارت وارد شده و سیال درون منبع فشار گرم می شود. قیمت دیگ های بخار بالاست و هزینه های تعمیرات و تعویض تجهیزات و اتصالات ان بالا بوده و باعث وقفه در صنایع می شود. خطرات دیگ های بخار شامل انفجار و احتراق و آتش سوزی می باشد. بنابراین هرچند هزینه های تعمیر و نگه داری دیگ های بخار بالاست ولی انجام تست ها از جمله تست هیدرواستاتیک دیگ بخار لازم و ضروری است.

  در واقع براي جلوگيري از بروز اين خطرات طراحي ديگ هاي بخار بايد براساس استانداردهاي بالایي باشندو توسط سازندگان ذي صلاح انجام شود وحتي تعميرات اساسي ديگ بخاربايد توسط افراد خبره وموردتاييدوزارت كارصورت گيرد.دیگ های بخار باید تحت بازدید های وزانه قرار بگیرند و طبق چک لیست ها توسط اپراتورها در هر شیفت کاری بررسی شوند.

  علاوه بر تست های روزانه ، هفتگی و ماهانه بر روی دیگ بخار برای اطمینان از سلامت دیگ های بخار تست هیدرواستاتیک دیگ بخار حداقل سالی یک بار باید انجام شود و این تست باید توسط شرکت های مورد تایید وزارت کار توسط کارشناس بر روی دیگ بخار انجام شود.نحوه تست هیدرواستاتیک بخار به این صوت است که بعد از اطمینان از کارکرد صحیح فشار سنج دیگ بخار وکالیبره بودن آن پس از سرد شدن دیگ بخار آب دیگ بخا را تخلیه کرده و با باز کردن شیر ان را هواگیری می کنیم. پس از اینکه ستون های فلوتر به طور کامل تخلیه شد فشار  شیشه های آب نما وشیر خروجی بخار وهم چنین شیر تخلیه زیر آب دیگ وهمه فلنج های باز شده را با در پوش مقاوم آب بندی می کنیم و تنها مسیر ورودی آب تغذیه را آب بندی نمی کنیم سپس تمامی فلنج ها را مسدود کرده  و درمرحله بعد تست هیدرواستاتیک دیگ بخار باید درب کوزه وکلیه دریچه های محفظه احتراق باز شود. عده ای از متخصصین اعتقاد دارند که نیاز به باز کردن هیچ یک از ضمائم دیگ بخار نیست وفقط شیر های شیشه های آب نما را می بندند و با بالا بردن فشار سوپاپ اطمینان اقدام به تست هید رواستاتیک می کنند. بعد از اتمام تست هیدرواستاتیک دیگ بخارتست ضخامت سنجی دیگ بخار انجام می شود .


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : بخار ,هیدرواستاتیک ,انجام ,فشار ,کنیم ,تخلیه ,بخار انجام ,بخار بالاست ,
  تست هیدرواستاتیک دیگ بخار و بویلر

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر