تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

سازه های فلزی به عنوان الکترود چاه ارت

  سازه های فلزی به عنوان الکترود چاه ارت

  BS 7430: کد کاربری برای ارتینگ بیان می کند که سازه ی فلزی فونداسیون بتنی میتواند به عنوان یک الکترود زمین موثر و مناسب مورد استفاده قرار گیرد. چنین الکترود ها ،بدلیل سطح الکترود بزرگی که بوسیله سازه فلزی زیر زمین ایجاد شده،می توان مقدار مقاومت زمین کلی کمتر از یک اهم را ارایه کند.اما بایستی قبل از قبول مناسب بودن استفاده از سازه فلزی فونداسیون به عنوان یک الکترود زمین ،موضوعاتی را مورد بررسی قرار داد.

  اولین موضوعی که بایستی مد نظر قرار گیرد امکان الکترولیز فلز و تغییر جنس فلز فونداسیون است.این حادثه ممکن است در مواردی رخ بدهد که سازه فلزی فونداسیون از نظر الکتریکی متصل به دو فلز غیر مشابه یا ناخالص در سازه فونداسیون میباشد و در نتیجه ممکن است باعث خوردگی سازه ی فلزی و خراب شدن سیمان اطراف آن شود.

  در مواردی که جریان زمین نشتی قابل توجهی شامل یک مولفه DC وجود دارد ،عبارت 12.2از BS 7430 پیشنهاد میکند که یک الکترود زمین کمکی به سازه فلزی فونداسیون هم بندی شود.

  در جاهایی که الکترود از فولاد سازه فلزی تشکیل شده باشد ،ارتباط الکتریکی بین همه قطعات فلزی که بنظر می رسد قسمتی از الکترود زمین باشند ضروری است.برای اطمینان از اتصالهای الکتریکی بین سازه ی فلزی داخل بتن یا داخل زمین ،مانند اتصال مطمئن ین میله های تقویت کننده سازه ،جوشکاری این اتصالات بسیار مهم است.

  در بالای سطح زمین ،این اتصالات بایستی با متصل کردن یک  هادی هم بند به منظور عبور از هر اتصال انجام شود.این کار بویژه در مورد سطوحی که قیل از نصب رنگ آمیزی میشوند کاربرد دارد.

  BS 7430 : کد کاربری برای ارتینگ همچنینن راهنماییهایی در مورد روش های محاسبه یا اندازه گیری مقاومت چاه ارت آرایش فلزی ارایه می دهد و هشدار می دهد که این مقدار اندازه گیری شده یا محاسبه شده ممکن است در طول عمر سازه افزایش یابد.
  تیر آهنهای فولادی  که در بتن ساختمان به زمین فرو رفته اند ،ممکن است به عنوان الکترود چاه ارت مفید واقع شوند. بنابراین در چنین مواردی ،شاید بتوان تعدادی از چنین شمع های فولادی را به یکدیگر متصل نموده و تاثیر عملی وقابلیت اعتماد به آنها را در مدت طولانی به عنوان الکترود زمین محقق کرد.

  در مواردی که شبکه های فلزی تقویت فونداسیون در بتن سازه به عنوان الکترود چاه ارت مورد استفاده قرار میگیرند ،استفاده از آنها برای چنین منظوری حتما بایستی با اطلاع و هماهنگی قبلی با مهندس سازه موردنظر باشد.

   همبندی فونداسیون

  همبندی الکتریکی چیست

  اجرای همبندی در ساختمان

  هم بندی چیست؟

  چاه ارت استاندارد

  همبندی فونداسیون

  همبندی الکتریکی چیست

  همبندی ساختمان

  همبندی برق ساختمان

  نقشه همبندی ساختمان

  همبندی برق ساختمان چیست

  همبندی ارت فونداسیون

  همبندي سيستم ارتينگ


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : سازه ,فلزی ,الکترود ,زمین ,فونداسیون ,مورد ,الکترود زمین ,عنوان الکترود ,سازه فلزی ,فلزی فونداسیون ,اندازه گیری ,
  سازه های فلزی به عنوان الکترود چاه ارت

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر